Kirjelduseks on valitud Mozilla Avalik Litsents (Mozilla Public License; MPL), mis kuulub vaba tarkava avatud lähtekoodiga litsentside hulka. Peamiseks MPL litsentsi eeliseks on see, et ta kaitseb ettevõtte ning selle partnerite intellektuaalset omandit. Algne Mozilla litsents on mõnede klauslite tõttu mitteühilduv GPL-iga, kuid Mozilla tegijad on ühilduvusprobleemi lahendanud, tõstnud kogu Mozilla koodi kolmiklitsentsi kaudu GPL ja LGPL alla, võimaldades Mozilla koodi kasutada ka eraldiseisvates GPL-projektides.
MPL versioon 1.0 oli välja töötatud Mitchell Baker’i poolt. Viimane litsensi versioon on MPL 1.1, kuid praegu tegeletakse MPL 2.0 versiooni väljatöötamisega. MPL kujutab ennast modifikatsiooni litsensidest BSD ja GNU General Public License. MPL litsentsi kasutatakse Application Suite, Firefox, Thunderbird ja teiste tarkvarade jaoks, mille arendajaks on Mozilla. Samuti MPL oli kohandatud ka teiste arendajate poolt nagu näiteks Sun Microsystems, kes kasutab seda litsentsi OpenSolaris tarkvara avatud lähtekoodiga versiooni jaoks.
Kopeeritud või muudetud lähtekood peab olema avaldatud MPL reeglite järgi, nimelt kõikidel koopiatel peab olema lisatud „copyright“. Täiendavaks tingimuseks on see, et kõik MPL levitatud koopiad peavad sisaldama algset koodi ja dokumentatsiooni. MPL’il põhinevateks litsentsideks võib nimetada: AROS Public License, Yahoo! Public License, OpenMRS Public License, Public Documentation License ja mõned teised.
Antud kirjelduse kujunemisele aitasid kaasa materjalid järgmistest allikatest:
Vabad litsensid – mis need on? http://www.kakupesa.net/kakk/docs/vabadlitsentsid.pdf
Mozilla Public Licence http://www.mozilla.org/MPL/
Mozilla Public Licence http://ru.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Public_License
Tarkvara hübriidne arendus- ja ärimudel http://www.cs.tlu.ee/instituut/opilaste_tood/magistri_tood/kevad_2008/Tanel_Joeaar/Tanel_Joeaar_Magistri_Too.pdf